Affetmek İstemiyorum Diyorsanız

Şu dünyada en zor durumlardan olan affetmek inanılmaz yorucu gelir insana. Çünkü zarar ziyana uğratılmış, vaktimiz çalınmış iftiraya uğramış, haksızlığa uğramışızdır.

💮Nitekim o davranışları unuturuz sonrasında olaylar tekrar etmeye devam eder. Bu döngü sürer gider.
Bu döngüden kurtulmak için ben affetme çalışması önerirken diğer yandan onların yaptıklarını görmezden gelin, onlarla güllük gülistanlık yaşayın eskisi gibi sıkı fıkı olun diyemem bu da size haksızlık demek olur.

💮Affetme çalışmasının özü şudur. Nasıl ki sandal kıyıya bağlı iken özgürce ilerleyemez iple bağlıdır, affetmedigimiz kişilerle de gözle görülmeyen ipler ile bağlanmış oluruz. O nedenle bu olumsuzluğun sizin üzerinizdeki tesirinden kurtulmak adına ve kendiniz için rahatlamak adına bunu yapsanız güzel olmaz mıydı?

💮Siz affetmedikçe kinlenir ve geçmişe takılı yaşarken affetmediğiniz kişiler gününü gün eder neden bilir misiniz? Çünkü siz enerjisel anlamda enerjinizi kin tuttuğunuz kişiye verirsiniz. O da sizin enerjinizi kullanarak mutlu bir şekilde yaşamaya devam eder.

💮Enerji bağını kesmek için bile yapmanız sizin için ne kadar değerli bir durum.Siz affetme çalışması yaparken kişiler ile olan bağı kesiyorsunuz ve artık geçmişte yaşadığınız olaylardan ders çıkararak artık taviz vermiyorsunuz.

💮Güçlenmiş ve sınırlarını çizmiş bir ben ile yaşamınıza devam ediyor ve artık enerjinizi kendinize saklıyorsunuz.

💮Kendiniz için bugün bu enerji bağını kesme eylemini gerçekleştirmeniz ve enerjinizin size kalması sonucunda kendinizi nasıl hissedersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir