Hayallerim Nasıl Gerçek Olur?

Bir niyetle başlar her şey. Bir hayal, yaşanmışlık ve bir başlangıç… Öyle olur olmaz şeyler istiyor ve olmasını istiyorsunuz lakin olmuyor çünkü bunların oluşması için temel prensipleri belki bilmiyor ya da unutuyor olabilirsiniz. Niyetlerimizin saf olması gerekir, enerjimizin temiz ve frekansımızın yüksek olması gereklidir.

Önce her ne istiyorsak tüm kalbimizle niyet etmeliyiz. Sorgusuz sualsiz niyetimizin gerçekleşeceğine inanmalıyız. Öyle büyük bir Rabbimiz var ki ellerimizi açıp dua edeceğimiz destek alacağımız. Korunacağımız, inanacağımız.

Öncelikle bilinçaltımızın ikna olması gerekiyor. Bunun için, ” bütün güzelliklere layığım. Ben hayallerimin gerçek olmasını hak ediyorum. Bolca ”değerliyim, kendimi seviyorum, ben sevilmeye layığım”, demeliyiz. Bolca şükür etmeliyiz çünkü şükür etmek varlık bilincidir. Elimizdeki kaynakların bereketlenmesini sağlayan memnuniyet halidir şükür etmek.

Niyetlerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz?

Bir niyet defteriniz olsun. Daha önce istediğiniz ve gerçekleşmiş olan hayallerinizi bu deftere yazın. Sonra da olmasını istediğiniz niyetlerinizi yazın. Şimdiki anda olmuş gibi sanki hayalleriniz gerçek olmuş gibi. Örneğin ben kendimi mutlu hissettiğim bir eve sahip oldum. Ben görevimde yükseldim. Ben istediğim eve sahip oldum gibi..

Bu evde mutlu olmaya niyet ediyorum.
Evliliğimde hak ettiğim ilgiyi görmeye niyet ediyorum.
Kendime ait işyerimi açmaya niyet ediyorum.

Bu niyetlerinizi yazdıktan sonra tüm odağınızı gerçekleşmiş gibi yaşayın. Sanki gerçekten o evde oturuyorsunuz. O istediğiniz görevde yükselirken kahve içtiğinizi imgeleyin. Hayalleriniz gerçek olduğunda ne hissediyorsunuz? Bunları yaşadığınızda neler konuşuyorsunuz? İlk olarak kime haber veriyorsunuz?

İstediğiniz ev kaç odalı? Hangi cepheye bakıyor? Hangi mekanlara yakın? O evin kokusunu alın o evin mutfağında neler pişiriyorsunuz? Hangi misafirleri ağırlıyorsunuz? İnsanlar size neler söylüyor? Evinizin kapı ve duvarları hangi renk?

Hayal edin, hayalleriniz gerçek olmuş gibi yapın. ”Zaten olacak çünkü ben bunlara layığım, zaten hakkım olanı aldım”, diye düşünün.

İş yerinde nasıl biri olmuşsunuz? Size insanlar nasıl hitap ediyor? Kaç lira maaş alıyorsunuz? Hangi işleri başardınız? Odanızda hangi araç gereçler var?

Bir niyet et ve hayal et gerçekleşmişçesine bunları kalbinde hisset. ”Ol der”, olur hatırla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir