İletişimin Sırları(Bu Püf Noktalarını Kullanarak Kendi Değerini Ortaya Çıkarabilirsin)

İnsanlar sıkça konuşma halindedir. Birlikte vakit geçirdiğimiz insanların bize bir şeyler katması mutlaka bizim de gelişmemizi sağlar. Bununla birlikte biz de iletişim yönünden güçlü olduğumuzda kendimizi daha özgüvenli hissedebiliriz.

Misafirliklerde ve ya iş hayatında da bu altın kurallar bize faydalı birer araçtır. İletişim gerçekten bir çok problemin çözümüdür. Kendimizi doğru ifade edebilmek bireylerle olan sohbetlerimizi neşelendirmek için iyidir.

Bu tür ifadeler ve davranışlar bizim daha önde olmamıza katkıda bulunabilir. Gelelim İletişimin sırlarına, bu püf noktalarını sizler için yazmış bulundum. Bakalım aşağıya yazdığım maddelerin hangisinde daha başarılısınız.

Empati, iletişimin gizli anahtarıdır. Karşındakini anlamak, aranızdaki bağı derinleştirir. Derin bir güven bağı gelişir.

www.sengulsiyahkoc.com

-İletişimde dürüstlük ise insanlarla olan bağınıza sağlam temeller atar; açık ve net ifadelerle, anlaşılır ve net olursun.

-İyi bir dinleyici olmak gerekir ve sadece cevap vermek için dinlemekten uzak durmak gerekir.

– İçten dinlemek, gerçek bir iletişimin çekirdeğidir. İnsanları büyük bir merak ve dikkatlice dinleyerek, gerçek bağlar kurarsın.

Bunlar bize neler kazandırır?

Empati, dürüstlük, net ifadeler ve dikkatli dinleme, samimi iletişimin özüdür. Bu becerileri geliştir, ilişkilerini büyüt, etkileyici bir iletişimle hayatına renk kat. Bağlantıyı güçlendirmek, bu becerilerle mümkün. Bunu karşılık beklemeden içtenlikle yaptığında sonuçlarına şaşırabilirsin.

Empati, anlayış ve güvenle dolu insanlar hayatınıza gelsin dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir