Ukala İnsanları Tanıyalım

Kendini bilmek ukâla insanlarda bulunmaz. Çünkü onlar her şeyi bildiklerini sanır, empati sıfır denecek kadar azdır.

🎀Özgüvenli insanlar ise özüne güvenir kendisinin yapabileceklerinin farkındadır. Sürekli beğenilmek onaylanmak ihtiyacı duymaz çünkü o zaten kendi gücünün ve değerinin farkındadır.

🎀Dikkatinizi çekmiştir büyük ihtimalle bazı insanlar siz onlara bir şey danışmadan onlar size akıl vermeye ve hesap sormaya kalkışır. Bu tür insanlara prim vermeyelim ki kendilerinde hak reva görmesinler hayatımıza müdahale edemesinler.

🎀Anlayış ve empati kadar naif bir davranış var mıdır acaba? Herkes herşeyi biliyor ve herkes aslında her şeyin farkında sadece bazıları duygularını içinde yaşar, zayıf insanlar ise etrafına nefret saçar.

🎀Güçlü insan özgüvenlidir. Gücünü Allah’tan alır başkasının yardımına muhtaç hissetmez sadece yardımlaşmanın değerinin farkındadır.

Bazen insanlar toplum içerisinde patavatsızca her şeyi konuşur, olmayacak sözler kullanır ve bunun hakkı olduğunu iddia eder. Ne yazık ki başkalarınca çoğunlukla özgüvenli olarak anılır. İşte arada ince detaylar vardır ukala insanlar ve özgüvenli kişiler arasında ve bu çok belirgindir aslında biraz dikkat edebilirsek anlarız.

Farkındalığı yüksek insanları hayatınıza çekmenizi diliyorum, özüne güvenen tatlı dilli insanların…🌿

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir