Kazanmak için Bazı İnsanları Kaybetmen Gerekebilir

Kazanmak için Bazı İnsanları Kaybetmen Gerekebilir

🍀Başkaları seni beğenmiyor diye vazgeçecek değilsin. Seni sen yapan özünü değiştirmenle sorunu olanların kendileri ile asıl dertleri. Sen yılmadan yıkılmadan dimdik dur ve değersizlik duygunu yok et. Artık değerini başkalarının ellerinden kurtar tramva dediğin şey kabule geçtiklerin, çık bu döngüden bu olumsuz etiketleri sana layık gördüler diye bunları kabul etmene gerek yok. Sadece insan olabilmek asıl mesele.

🍀 Mesleğin, maddi gücün nereli olduğun değil seni sen yapan kişiliğindir asıl. Sen başarana kadar seni rahat bırakmazlar sen en güzeli kendine sakla güzel hayallerini kötü enerjilerden uzak dur yok etme içindeki parıldayan ışığını. Birçoğunun ışığı söndü diye senin ışığından nem alan, yaptıklarından rahatsızlık duyan çok kişi olacak sen gözünü dört aç söndürme ışığını.

🍀Tekamül yolculuğun sana ait seçimlerin hayallerinin istikametine giden yol senin pes mi edeceksin? Yetersizlik duygunu tetikleyenleri es geç çünkü sen gayet de yeterlisin. Bu kuralı kim koydu? Yaptığın seçimlere kötü derken neye göre bir kötülük bu?

🍀Başkaları nasıl yapabildi senden daha mı üstün onlar yoksa gayretlerine sımsıkı bağlı olanlar mı onlar davalarında ısrarcı ve tuttuğunu koparan azimli düzenli kişiler mi? Kimseye ipleri vermemeli o ipleri sağlam tutmalı insan. Kendine sadık hayallerine bağlı ve karakteri sağlam bir kişi olmak herkesin harcı mı?

🍀Niyeti kötü olanlar insanların mutsuzlukları ile mutlu olsalar da bu uzun sürmez çünkü iç feraha asla eremez onlar. Özü sözü bir olmayan bütüne hayır dilemeyen fesat olanların senin hayallerinde gözü vardır.

🍀En iyisi sen onları kabule geçip kendi gerçekliğin ile var ol. Bütün hedeflerin senin ve bütün dileklerin yine senin. İç huzuru anda kalmak olanı sevgiyle kabul etmek ve eyleme geçmektir herşeye ve herkese rağmen. Sevgi ve merhamet duyguları azimle birleşince gör bak neler oluyor. Hiç denemeden bilemez elbette insan.

One thought on “Kazanmak için Bazı İnsanları Kaybetmen Gerekebilir

  1. cok faydalı icerikler yayınliyorsunuz. kişisel gelişime katkı sağlamakta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir