Olanı Kabule Geçmek Ne İşe Yarar

🌿Hayat yolculuğunda hepimiz mutlu olmak sevgi görmek ve saygı görmek isteriz. Bazı durumlarda ise başkalarına göre onlara benzemediğin sürece kötüsün. Eğer senden istenilen gibi olmazsan bir işe yaramazsın. Nasıl yorucu bir bakış açısı ama!🤦🏼‍♀️

İnsan dediğin mükemmel olmayan ancak elindeki imkanları kullanarak kendi versiyonunun en iyi olmasına fırsat tanıyabilen güçlü bir varlıktır.

Başkaları sana nasıl olman gerektiğini, nasıl konuşman gerektiğini söyler ancak kendini geliştirebilen insanlar buna ihtiyaç duymaz, her insanın hem iyi hem olumsuz yanları vardır. Bunları kabule geçenler her konuda huzurlu olabilir.

İnsanları değiştirmek istiyorsanız öncelikle size aynalık ettiklerini bilmediğinizden onları değiştirmek zorunda olduğunuzu düşünüyorsunuz.

Aslında başkasına yaptığınız her eleştiri kendinize yaptığınız eleştiridir. Sizde olmayan hiç bir olay ve durumu görmeniz mümkün değildir.

Hem ailemiz hem arkadaşlarımız hem dostlarımız her biri bize bir şeyler öğretir ve deneyim kazandırır. Biz değiştikçe ancak onlar da değişebilir. Herkes bizim doğrularımıza göre yaşamak zorunda değildir.

🌿Biz neler yapıyoruz o insanlar için? Ya da şöyle soralım siz onlar sizi değiştirmek istediği zaman neler hissediyorsunuz?

Gerçek ve saf sevgi insanı olduğu haliyle kabul edip, davranışları yargılamamaktır. Ne yazık ki iletişim şeklimiz yüzünden bir çok defa anlaşılamıyoruz. Anlayışlı olmadan anlaşılamaz, saygılı olmadan saygı göremez ve sevmeden sevgi göremeyiz. Kısaca biz ne isek onu görürüz.

İlişkileri kimseyi yüceltmeden sadece güzellikleri görmek, hataları görüp daha çok güzelliklere odaklanarak ancak düzeltebiliriz. Zaman akıp giderken hala bu dertten muzdarip oluyorsak bizim de kendimiz için yapabileceğimiz şey kendimizi de değiştirebilmek ve geliştirebilmektir.

İnsanları yargıladıkça yargılanırız ve kendi özümüzü bilmediğimiz ve de kendimize sahip çılmadığımız sürece değişim başlamaz. Odağımızı ister kötü davranışlara ya da güzel davranışlara çevirelim hangisine tutarsak onu büyütüyoruz.

🌸Ancak şunu hatırlayalım ki dengede olmak en önemlisidir. Hep pozitif bakış açısında kalmak da negatif olayları çekebilir.

🌸Biz gerçek kimliğimiz ile kendimizi göstermiyorsak sahte kimliklere çekiliriz.

Maske takıyorsak ne yazık ki sahte oluruz. Nezaket kuralları ve elbette kibar dilden bahsetmiyorum gerçek kişiliğimizden bahsediyorum.

Olmadığımız bir kişi gibi davranıp kendimizi normalinden çok abartıyorsak bunu kimse anlamasa dahi o frekansı yaydığımız için kendisi gibi olmayan kişiler ile imtihan oluruz. Kimsenin onayını beklemeden kendinizi onaylayıp sevdikçe ve eksiklerinizi artılarınızı bilip kendinizi benimsedikçe kendiniz olabilir ve öyle bir hayat yaşayabilirsiniz.

Kendinize saygılı ve anlayışlı olduğunuz bir hayat dilerim 🌸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir