Stresi Yenmek Bu Teknikle Çok Kolay. (Strese Çözüm)

Hayatımızın içsel yolculuğunda yol katederken, bizler adeta karanlığın esiri olabiliriz. Güneş sanki batmış ve dünyamız kararmış gibidir. İçimizdeki huzursuz ses yükselir ve bize sürekli seslenir. Biz bu seslenişin ardından bir kabullenişe geçeriz. Bize ait olmayan negatif söylemlerin esiri oluruz. İşte temelde bizi yoran ve strese girmemize neden olan konu da budur. Önce iç seslerimizin dönüşmesine katkıda bulunmak için bir adım atmalıyız.

-Dalgalı ruh halimizin geçmesi için önce ruhumuzun mesajını iyi okumalıyız. Adeta sevdiğimiz kişiden aldığımız bu mesajı heyecanla okur gibi , ruhumuzun da mesajını bir o denli heyecanla okumalıyız. Bu kendimize yapacağımız büyük desteklerden biridir.

-Bir diğeri kurban psikolojisinden çıkmak olacaktır. Kurban psikolojisinde olan insanlar ne yazık ki hayatın hep karamsar penceresinden görür. Kendine en büyük kötülüğü yapan, kendisine acımasız ve merhametsiz olandır. Öncelikle siz de bir insansınız değil mi? Nasıl başkaları kusur edince siz alttan alıyor empati gösteriyorsunuz işte aynı eda ile kendinize bu perspektiften yaklaşabilirsiniz.

-Bir diğer madde şudur; Bazı insanlara fazla taviz vermek, gereğinden hak ettiğinden fazla iyilik niyetinde olup dengeleri bozmaktır. Bırakın başkaları da biraz size destek olsun. Eğer çok zor durumdaysanız birilerinden yardım istemenizde bir ayıp yoktur. Aksine ara sıra siz yardım eder, ara sıra başkaları da size yardım eder. Birlikten kuvvet doğar bu atasözünü unuttunuz mu?

-Kendinize alan oluşturmak da diğer bir yardımcı eylemdir. 1 saat bile olsa kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Canınız ne istiyorsa onu yapmaya gayret gösterebilirsiniz. Bazen bu maddeyi unutuyoruz illa bir şey de yapmak zorunda değilsiniz. Nefesinize odaklanmak da kendinize zaman ayırmaktır.

Strese nefes alışverişlerinizi kontrol ederek meydan okuyabilirsiniz. Nefes almak hayattır, nefesinizi doğru şekilde yönetmezseniz organlarınız da yeterli oksijeni almadığı için güzel çalışmayabilir. Sakin kalmayı kendinize öğretebilirsiniz. Öncelikle burundan nefes alıp, ağzınızdan verdiğiniz zaman ve bunu gün içerisinde dikkatle gözlemlediğiniz zaman alışkanlık yerine oturacaktır. Nefes egzersizlerini çeşitli güvenilir platformlar arayıcılığı ile öğrenmek artık çok kolaylaştı.

Hatırlayın ki eskiden yaşadığımız tüm zorluklar bitti, bu da bitecek ve yarın güneş yeniden doğacak. O güneş her gün doğuyor, hava her gün temizleniyor, 24 saat tekrar sıfırlanıyor. Kaygı ve endişelerini anlıyorum sadece diyorum ki sakin kal ve bunu kendin için yap.

Bu olumlamaları her gün tekrar et ve inanarak bilinçaltın tarafından kabul edilmesine izin ver. İnanmadan olmaz. Çaba, olumlamalar, dualar ve inanç seni destekleyecek.

Olumlamalar (21 gün en az tekrar edilecek)

-Bugünden itibaren sakin kalmaya niyet ediyorum.

-Sakin kalma hissini biliyorum.

-Sakinlik benim adım.

-Sakinliği seviyorum.

-Huzurluyum ve hayattan keyif alıyorum.,

-Anın tadını çıkarmayı biliyorum.

Şifa olsun, güzel günlere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir