Tükenmişlik Sendromu Yaşıyor Musunuz? Tükenmişlik Sendromuna İyi Gelecek Tavsiyeler

İnsan ne yorgun ne halsiz bitap şekilde hayatına devam etmek durumunda kalıyor. Maddi imkanların olumsuzlukları ,maneviyat eksikliği, insanların ahlak anlayışlarının zayıflığı…

Nice insan gününü geçirmek adına plansızca ve isteksizce hayatını idame ettirmek durumunda hissediyor. Depresyon halleri bunalmışlık hissi ve tükenmişlik sendromu yaşıyor. Adeta mutsuz ve umutsuz şekilde yorgun düşüyor.

Hayatın da pek tozpembe yanı kalmamış, her yer zifiri karanlık ve artık ışık yanmayacak gibidir. Duvarlar arasında sıkışmış yeni güne merhaba diyecek taakati kalmamış adeta bir yoksunluk ile baş etmek durumunda hissediyor. Hele bir de anlaşılamamış ve sevgisiz bir ortamda büyüdüyse daha da derinden hissediyor bunları.

Acı çekmekten bıkmış artık güzel hayaller kuracak duygusu bile kalmamıştır belki de.

Tükenmişlik Sendromuna İyi Gelecek Tavsiyeler

Değerli okur, hayatın kolay olmadığını biliyoruz. Maddi manevi bir sorun da var elbette ancak bunların hepsinin tekamülümüzün bir seviyesi olduğunu bilmeliyiz. Biz bu dünyaya hor görülmeye gelmedik, değersiz olmadık hiç şansız da olmadık aksine bunların hepsini deneyimlemenin ve dönüştürebilmek olduğunu idrak etmeliyiz.

Başımıza gelen musibet kıyafetinde görünen olaylar ruhsal yönümüzün iyileşmesi için adeta bir ışıktır.
Duygularımıza aynalık edecek kişiler çekilir ki bu duyguları dönüştürelim.

Amaçsız yaşarsak bir ölüden farkımız kalmaz. Hedeflerimiz olmazsa hayattan keyif alamayız. Burası bilmeceler ve oyunlar ile kuşatılmış bir alan. Bu acıları neden yaşayasınız ki? Kurban bilincinden kurtulmanın yolu niyet etmektir. Artık bunlar değişsin diye gayret göstermektir.

Bu olumsuz olaylar sizin hakkınız olan değildir sizin hakkınız mutlu olmak, huzurlu ve bolluk bereket içinde yaşamaktır.
Kendinize alan oluşturmanız kaliteli insanlar ile bir arada bulunmanız ve yatırım için planlar üretebilme gayesinde bulunmanız size getiri sağlar.

Uzun süredir belki bir hayaliniz bile yoktur ancak şuanda bu yazıları okuyorsanız bilin ki hayatınıza bunları siz davet ettiniz artık değişmeye siz gönüllüsünüzdür. Siz niyet edip adım attığınızda bilin ki hayat ile senkronize şekilde ilerleyeceksiniz. Çekim alanınıza bunları yavaştan almaya açık hale geleceksiniz. Siz bunlara layık değil misiniz? Bana kalırsa “bunları hakediyorum”, bilincindesiniz sadece ruhsal anlamda yorgun hissediyor olabilirsiniz. Bu çok doğaldır sadece şunu bilelim ki bunu dönüştürmek için biraz sabırlı olmalı ve inancınızı daim kılmalısınız. Gayret etmeli ancak sakin kafayla düşünerek yol almalısınız.

” Neye elimi atsam kurur”, bilincinden, “ben ne yaparsam yapayım güzel olur”, bilincine geçebilecek cesarette olmalısınız. Bunun için ilk olarak olumsuz düşünce kalıplarını olumlu kalıplar ile değiştirmelisiniz. Olumlamalar ile bunları dönüştürebilir ve hedefleriniz için planlama yapmaya çaba göstermelisiniz.

Başarılı, mutlu huzurlu ve sağlıklı bir yaşam dilerim. Hayat size hayallerinizin oldu duasını yaşamanızı nasip etsin. Kalın sağlıcakla.

2 thoughts on “Tükenmişlik Sendromu Yaşıyor Musunuz? Tükenmişlik Sendromuna İyi Gelecek Tavsiyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir