“Çok Yalnızım Hiç Kimsem Yok”.Yalnız Hissediyorsan Makaleyi Okuyarak Bir Adım Atabilirsin

🌏Hepimiz hayata yalnız geldik, farklı bir yerde ne yapacağımızı bilemeden bize bakan ebeveynlerimizin şekillendirmesi ile yaş aldık. Kimi yerde şikayet ettik kimi yerde kendimizi bulduk. Bizi bazen anladılar bazen de yanlış anlaşıldık.

Peki yanımızda kim var? Gerçek manada iç dünyamızı kim bilebilir ki? Annemiz, babamız, ailemiz, dostlarımız, arkadaşlarımız, komşularımız mı? Hangisi bilir iç dünyamızda gerçekte neler yaşadığımızı?
Biz farklı hisler içerisinde en yoğun hali ile iç dünyamızdan bahsederken söyler misiniz kim bizim kadar merhem olabilir yaramıza?

💫Yalnız olmanın kötü olduğunu da kim söyledi? Yalnız olmak anlaşılamamak, dışlanmak ve ya hor görülmek gibi davranışların sonucunun meyvesi midir? Yoksa kendi kendinize kalmak size değersizlik duygusu mu aşılıyor?

💁Söyler misiniz siz kendinize en son ne zaman kendinizi sevdiğinizi söylediniz? En son ne zaman aynadan kendinize baktığınız zaman şükür ettiniz her bir azanıza?

💟En son kendinize ne zaman iltifat ettiniz? Siz kendinize yeteri derecede kıymet ve saygı gösteriyor musunuz? Yalnızlık korkusunun temelinde ne var onu bulmakla işe başlayabiliriz.

☀️🎈Yalnızlık Duygusundan Nasıl Kurtulabilirim?
🍥Yalnızlık duygusundan vazgeçmek için öncelikle gerçek anlamda kendinizi onaylamalısınız. Sizin kendinize yetebileceğinizi görmeniz gerekmektedir.

🍥Yalnız kaldığınız vakit kendinizin en kıymetli arkadaş siz olmalısınız.

🍥Sevdiğiniz aktiviteleri yalnızken de yapabilirsiniz.

🍥İlk başta kolay olmayacaktır sonuçta kendi başınıza kaldığınız için düşünceler saracaktır dört bir yanınızı. Ancak bu hal geçicidir yeter ki olumsuz düşüncelere takılmayın.

🙍‍♀️İnsan yalnız olduğunu düşünürken aslında yalnız olmadığını Allah’ın her daim var olduğunu ne söylerseniz söyleyin size çok yakın olduğunu bilmelisiniz.

🌿En çok da kendi başınıza iken bu duyguyu hissedebilir, maneviyatı tadabilirsiniz. Dualar sizin frekansınızı arttıracak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

🗣️Bir insana derdinizi anlattığımız vakit mutlaka az da olsa rahatlıyoruz ancak yeteri kadar huzur bulamayabiliyoruz.

🌿Demem o ki bizi bizden iyi tanıyan ve bilen bir Rabbimiz var iken inanın başka konfor alanında huzurlu olmamız mümkün görünmüyor.

🤲Derdinizi, sıkıntınızı, iç huzursuzluğunuzu ve yardıma ihtiyacınız olduğunu, dualarda sıkça dile getirin. Sizi anlayan ve sizi, sizden daha fazla tanıyan bir Rabbimiz var bunun verdiği iç huzuru anlatılamaz ancak yaşanır.

Umudunuz daim olsun, hedeflerinizi baz alın, böylece yalnız hissettiğinizde kafanızı dağıtacak bir meşgaleniz olacak.

🤲🌱Bununla birlikte ibadet etmek de size manevi şifa vereceği için kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Bir de www.sengulsiyahkoc.com ailesi olarak hep buradayız, makalelerimiz ile yanınızdayız bir tutam dahi size katkımız olursa ne mutlu.

✍️Huzurla, mutluluk ve sağlıkla kalın 🌸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir