Evliliğinde Neden Mutsuzsun?

Evliliğinde mutsuzsun!
Nedenini bilmene rağmen huzursuzsun. İçin içini yiyor bağırmak istiyorsun belki de içten içe. Haykırırcasına neden ben diye. Herkes mutluyken benim kabahatim ne diye isyan eder gibi ağlayıp duruyor da olabilirsin. Kolay mı bunca yükü tek başına omuzlamak? Kolay mı sebebini bile bile çözüm bulamamak. Omuzlarında ağrı belki de sırtın ve beline eşlik eden yoğun bir kramp hissi hem de günlerce aylarca süregelen bir şekilde devamlı seni hırpalıyor.

Evliliğinde Neden Mutsuzsun Bir Düşünelim mi?
Bu saydıklarım arasından sana tanıdık gelen oldu mu?

Anlaşılamıyorsun
Umursanmıyorsun
Fikirlerin önemsenmiyor

Başkaları ile kıyaslanıyorsun
Sürekli aileler yüzünden sorun yaşıyorsun
Saygı görmüyorsun

Yalnız bırakılıyorsun
Küçümseniyorsun
İletişimden mahrum bırakılıyorsun

Trip yaptığın sanılıyor.
Ağlıyorken yalnız başına kalıyorsun
Elinden geleni yapmana rağmen çaresiz hissediyorsun.

Çaresiz değilsin. Sadece doğru hamlelerle yola çıkmakta zorlanıyorsun. Belki de bir desteğe ihtiyacın var. Belki mesele kolayca çözülecek ve hallolacak bütün sorunlar. Ancak hep iki seçeneğin varmış gibi düşünürsen işin içinden çıkamazsın.

Amacım kendine değer vermen, ne kadar kıymetli olduğunu kendine ispat etmen. Sadece ben değerliyim demek yetmez kendin için neler yapıyorsun? İçindeki hislere anlam verebiliyor musun? Bu konuda içine sinen güvenilir bir uzmandan yardım alabilir ve ya benimle ön seans görüşmesi yapabilirsin. Sorunun kaynağını bulmana yardımcı olacak harika kaynaklar sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir