“Ruhum Daralıyor, Kalbim Acıyor” Diyorsanız, Bu Durumlardan Kurtulmak İçin Tavsiyeler

🏄Bir denizde olduğunu hayal et, uçsuz bucaksız ve en diplere doğru su seni kendine çekiyor adeta. Sen çırpındıkça daha da kontrolü kaybediyor ve diplere batıyorsun.

Oysaki denizin kaldırma gücünün seni en üst seviyede bırakacağını bilirsen ne olur? Çırpınmak yerine yüzmeye başlar ve ya sakin kalarak durabilirsin.

Değerli okur, ruhumuzun daraldığı vakit de tıpkı dalgalara direnmeden durmamız gerektiği gibi, ruhumuzun da huzurlu bir şekilde durmasına destek olursak en azından denizin en dibine batmaktan kendimizi alıkoyabiliriz.

Biz ummadığımız bir anda büyük bir olay deneyimlemek durumunda kalabiliriz. O anda deneyimlediğimiz olayı kabul etmemiz gerekir, bu olayın bizde oluşturduğu duygunun farkına varabilirsek çözümü daha kolay olacaktır.

Tüm bu deneyimler duygu dünyamıza yansıtılan birer fener işlevi görür. Işık nereye yansıtılıyorsa orada duygu da görünür hale gelecektir.

Ruhunuzun daraldığı zamanlar ne yapabilirsiniz?

*Şimdi ise “bu yaşadığım deneyimin bana katkısı nedir?”

*Hangi duygularımın şifalanması gerekir ki bir daha böyle deneyimlere ihtiyacım olmasın ” demeliyiz.

Ruhunun sıkıştığını az çok tahmin edebiliyorum hepimiz bu dünyada bu duyguların hikayesine başrol oyuncusu olarak geldik, değişmeye ve dönüşmeye nereden başlamalıyız o zaman? Kendi alanımızı mı koruyamıyoruz? Kaybetme korkusu mu yaşıyoruz? İnsanlar beni yanlış anlar algısına mı giriyoruz? Hepsini tek tek mercek altına alıp iyileşmeye niyet etmeliyiz.

🔍Odağımız her neredeyse onu büyütüyoruz madem; o halde kendimizi ruhsal anlamda tanımaya başlayalım. Bir başkasının yargıları, dedikoduları ve ya incitici sözleri seni etkiliyor ise sana aynalık yapmak onun vazifesi olacaktır. Oysa ki, bunlara duygu yüklemiyor ve etkilenmiyorsak artık ayna işlevi yerine ya hayatımızdan çıkacaklar ya da bizimle görüştükleri zaman bile etkileyemeyeceklerdir bizi.

🚶Bu yolculuk kolay olmayabilir, bu yolculukta dikenler olabilir, bu yolculukta gözyaşları olabilir. Lakin sevgili okur, sen çok özel ve kıymetlisin. Her zaman duyuyorsundur sen de parmak izlerimiz bile birbirinden farklıdır. Yaşam altın tepsi ile sunulmadı belki hepimize ancak o altın tepsi zaten bizim hakkımız olandır.

🔮Çalışmalar ile kendimizi ne kadar güçlendirebilirsek, işe kendi iç dünyamızdan başlayabilirsek o zaman bir ilizyonun kapısı kapatılacak ve uyku bitecektir. Uyanış için duygularının farkında ol, uyanmak için kendini tanı, uyanmak için değerinin farkında ol.

Sözcüklerin seni tanımlar o nedenle sözcüklerini olumlu olarak kullanmaya başla. “Beni kimse sevmiyor” sözcüğünün kurban bilinci olduğunu hatırla ve ” ben sevilmeye layığım” telkinleri ile kendini mutlu et.

Başkaları dediğin sana bu yolculukta seni sana göstermeye gelen aynalarından başkası değildir. Fark et, idrak et ve aklet.Ruhun daralmaya devam ediyor ise dua etmenin çok faydası vardır.

Dualarda kullandığın sözcükler dahil olumlu olmalıdır. Ne istemediğine değil, ne istediğine odaklan.Kendini öyle çok sev ki senden seni yansıtanlar sadece sevgi olsun.

✍️Sevgi ve huzurla kal kıymetli okurum .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir