Eşim Beni Seviyor mu?

Beklenen gün geldi, hayatlarınızı birleştirdiniz. Şimdi ise o hayalini kurduğununuz günleri yaşamaya başladınız. Gel zaman git zaman çeşitli pürüzler ile karşılaştınız. Bazı şeyler beklediğiniz gibi gelişmedi, belki de yoruldunuz. Hala sevgi tortuları var mı yok mu anlamaya çalışıyorsunuz.

Şimdi size eşlerin birbirini sevdiğini gösteren ipuçlarından bahsedeceğim. Şunu bilin ki her evlilik özeldir ve asıl olan şahsa münhasır olmasıdır. Yani iki kişilik bir yolculuktur evlilik. Zamanla dışarıdan gelen tepkiler ve ya hayat koşullarından kaynaklı sorunları da beraberinde getirebilir. Ancak bunun üstesinden beraber gelebilirsiniz.

Bilmenizi isterim ki bu maddeler bireysel değil geneldir. O nedenle bu maddelerden bazılarının eksikliğinden ziyade maddelerin geneline bakmanızı rica ediyor olacağım.

Bu maddelere geçmeden evvel önemli diğer bir konu da biz insanlar olarak hepimizin farklı olmasından dolayı kimimiz görsel, kimimiz işitsel ve kimimiz kinetikseldir. Dolayısıyla maddeleri okurken bunları da göz önüne alalım. Mühim olan bunların farkında olmak ve sevgi diline odaklanmaktır. Sevgi dilini öğrendikten sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Eşinizin sizi sevdiğini gösteren işaretler:

 1. Sizi sevdiğini hissettirir. Bazıları sözle, bazıları bir tebessüm ile bazıları da size hediyeler ile bunu ifade eder.
 2. Size saygı duyar, istemediğiniz konularda size baskı yapmaz.
 3. Başkalarının yanında sizi rencide etmekten çekinir.
 4. Size zaman ayırır.
 5. Gün içerisinde sesinizi duymak isteyebilir ve ya size mesaj atar.
 6. Moraliniz bozukken keyfinizi yerine getirmek için size yardımcı olmaya çalışır.
 7. Ev işlerinde alma verme dengesine dikkat eder, her işi size yıkmaz.
 8. Sizin yanızdayken telefon ve ya bilgisayar gibi aletlerden uzak durur. Size özel zamanlar oluşturur.
 9. Evinde huzurludur, bir bakışından dahi bunu anlarsınız.
 10. Tartışma anlarında ileri gitmekten çekinir çünkü sizi kaybetmek istemez. Daha hassas davranır.
 11. Telefonlarınıza cevap verir, meşgulse de müsait olur olmaz size hemen dönmek ister.
 12. Telefonlarını sizden gizlemez, evlilikte telefonun şifreli olması kimilerine göre saygı sebebi olabilir nitekim bu sizin anlaşmanıza bağlıdır. Eğer sizin için de bir mahsuru yoksa ve güven ortamı oluştuysa bu maddeyi teyet geçiniz. Lakin eşler arasında bu bağlar ne kadar güçlü olursa evlilikte sevgi daha da artışa geçebilir.
 13. Sen ne biçim kadınsın ve ya ne biçim erkeksin gibi ağır sözler sarf etmemeye gayret eder.
 14. Birlikte ortak etkinlik programları yapmak ister.
 15. Sizin yanınızda huzurludur. Kendine özel zamanlar olsa dahi bunu sizi incitmeden ve ayarında yapmaya gayret eder.

Enerjisel olarak örneğin eşiniz eve gelmeden evvel onun hakkında olumsuz konuştuysanız ve onun hakkında olumsuz düşünceler içerisinde olursanız eşiniz bunu hissedecektir. Adını koymasa dahi bu enerji ona çarpacaktır. O nedenle eşinizin size nasıl davranmasını istiyorsanız imgeleyin ve şöyle diyebilirsiniz:

 • ”Ben sevgiye ve ilgiye layığım, eşim beni seviyor ben de onu seviyorum. Eşime güveniyorum, şükürler olsun bana değer veren ve önemseyen bir eşim var v.b. ” Düşüncelerimizi ne kadar olumlu yaparsak geri dönüşü de o kadar olumlu olacaktır. Zihninizi yönetmeyi öğrenirseniz işiniz kolaylaşacaktır. Bir süre negatİf söylemlerden uzak durarak en güzel sevgiye layık olduğunuz bilincine geçmenizi tavsiye ederim.

Baştan belirtelim ki herkesin sevgi anlayışı farklıdır. Önemli olan birlik ve beraberliğin yanında saygının olmasıdır. Eğer birbirinizin hayat tarzına saygılı olursanız, empati yaparsanız eşinizin nasıl olmasını istiyorsanız ilk etapta siz öyle olabilirseniz enerjileriniz daha uyumlu hale gelir.

Mutluluk sizin olsun, evliliğiniz gül bahçesi olsun diliyorum. Sevgi dolu nice günlere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir