Psikolojinin Bozulduğunu Gösteren İşaretler

👉Psikolojinin Bozulduğunu Gösteren İşaretler


🔺Güne huzursuz başlamak, uyanamamak.

🔺 Sürekli kendine kızma ve kendini suçlu hissetme hali.

🔺Yetersizlik durumu, hayattan tad alamama.

🔺Bir anda fazla kilo vermek ve ya fazla kilo almak.

🔺 Sinirlilik haline eşlik eden saldırma ve memnuniyetsizlik.

🔺Kendini sürekli başkaları ile kıyaslamak başarısızlığı ve öğrenilmiş çaresizliği kabul etmek.

🔺 Kendine zarar verme hali aşırı haller. Bir anda mutluyken ortada bir durum olmamasına rağmen ağlamak. Tam tersine ağlarken bir anda kahkaha atmak.

🔺 Duygu durum bozuklukları. Sürekli kusmak, anın tadını çıkarmakta zorlanmak. Sürekli başkalarını affetmeyeceğinden yakınmalar bir uzmandan yardım alınması gerektiğini gösteren işaretler olabilir.

🔺Aşırı duygusal olma ve tepki verme hali.

Bu durum uzun sürerse beden ve ruh sağlığına zarar vermekle kalmaz hayatta yaşamanın anlamsız olmasına kadar sürer gider.

Değerli okurlar, bazen hiç beklenmedik olaylar gelişir ve bize çelme takabilir. Oysa çelmede bile bir mesaj vardır. Güneş her sabah doğduğunda bizim için bir posta hazırlanır ve biz bu mesajları doğru okuyamaz hayat amacımızı öğrenemezsek döngüler sürer gider.

İpleri elinize almak ve hayatınızın en şükür edilesi ufak da olsa bir kısmına odaklanmak siz farketmeseniz de bilinçaltınız bunu kaydedecek ve sizin bunlara ihtiyacınız olduğu mesajını alacaktır.

Bulunduğunuz kat, sokağın adı, yanınızdan geçen bir kedi, havada uçuşan güzel kuşlar hepsinin bir anlamı vardır. Mesajlar bize sembol yoluyla gelir. Bunları bilerek yaşadığımız olayların bir ders niteliği taşıması manidardır. Birer öğretmendir olumsuz sandığımız durum ve kişiler.

Bazen yaşadığımız hayattan şikayet ederek ve şükretmeyerek de gelirler bize bizi gösterebilir aynalık edebilirler. Biz frekansımızı yükseltmek için neler yapabiliriz? Ufak da olsa eğlenceli bir kısmı yok mu hayatın?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir