İnsanlarla Uzlaşmak

Farklı fikirler farklı kültürler olsa da önemli olan uzlaşmaktır. Saygı anlayış ve hoşgörü yaklaşımı olanlar enerjileri yüksek insanlardır. Yapılan haksızlığın farkında olup kendine ve karakterine sadık kalanlardır. “Onların yaptığı yanına kar mı kalacak “diyebilirsiniz ancak gerçek şu ki hiç bir zaman yapılan haksızlık karşılıksız kalmaz yeter ki bekleyip sakinlik ile kalalım.

Kul hakkımıza girmeden kişisel alanımızı koruyalım istemediğimiz durum ve olaylar karşısında net bir tavrımız ve etkin cümlelerimiz olmalıdır.

İnsanlar yargılamaya çok açıktır anlamadan sormadan kendi düşünceleri ile hareket edip ön yargı ile yola çıkabilirler. Sorun değil bu onların kendi iç sesleri sizin karakteriniz değildir.

Görmezden gelin, umursanmamak kadar ağır bir bedel yoktur. Çünkü siz onları umursadıkça onlar kavgaya daha meyilli olacaklardır. Eğer kavga ederseniz ve ya başkalarının kötü sözlerinden etkilenir ve bunu içselleştirirseniz enerjiniz çekilir frekansınız düşer. Hastalıklara, nazara ve depresyon gibi durumlara maruz kalmanız daha olasıdır.

Odağınız kendi gayretlerinizde olursa alanınıza kimse giremez. Hatırlayalım ki biz izin vermedikçe kimse bizi üzemez. Buna karar verecek olan bizleriz.Özgüvenli ve başarılı insanların sırrı budur. Kendi özlerindeki güzelliklerin farkında olup taviz vermemeyi seçerler ve gerçekten de yüksek enerjiye sahiptirler.

Bir zaman sonra sizin çatışma tarafında olmadığınızı anladıkları vakit zaten sizinle uğraşmak istemez kabule geçerler.Siyaset, futbol ve ekonomi gibi kritik konularda herkesin kendince bir fikri vardır. Farklı görüşlere saygılı olmak ve bilinçli olmak işinize yarar. Nitekim bu konular tartışmaya açıktır ve aranızı bozar uzlaşmaktan sizi alıkoyar.

Ortamda herkesin ortak noktada buluştuğu konularda konuşabilir daha huzurlu konular açılabilir.Kendinize günlük olumlamalar söyleyebilir bunu en az 21 gün tekrar ederseniz alışkanlık haline gelen düşünce yapınız oluşur ve daha huzurlu olursunuz. Dingin olmanın tadını çıkarır anda daha fazla kalabilirsiniz.

Şükretmek de olumludur şükür etme sebepleri doğar siz şükrettikçe alanınız temizlenir ve mutlu olursunuz.Eski negatif düşüncelerden kurtulmak için dinlediğiniz şarkıların bile tesiri vardır.

Konuştuğunuz sözler, yaptığınız eylemler olumlu olduğunda sizin için daha güzel günlerin kapıda olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir