Dualarım Nasıl Kabul Olur?

Muhteşem bir inanç belirtisidir dua etmek, İnanırsın ve olacağını umut edersin, heyecanlanır ve hayaller kurarsın.

Avuçlarını açarsın yaradana güçlü bir tesellidir dua etmek, İnsanın ruhuna dokunan ve ruh halimize güzellikler saçan.

Dua etmek aslında anda kalmanın en güzel vesilesidir. O an istediğin şey her ne ise kalpten gelerek dilinden dökülen sözcüklerin tesiridir. Kalbin heyecandan titrer mutlu olursun ve huşu içerisinde huzura erersin.

Çok güçlü bir enerjidir dua etmek kendine yapacağın en büyük iyiliklerdendir çünkü sana iyi gelir ve kendine gelirsin.

Değerli dostlar bu denli güzel bir enerjisi olan dua etmek eylemini gerçekleştirirken ne oluyor da dualarınızın kabul edilmediği düşüncesine kapılıyorsunuz.

Her ağacın nasıl ki meyve verme süresi vardır duanın da bir kabul olma süresi vardır. Diyeceğim o ki vesveselere kapılıp duam kabul olmuyor düşüncesine kapılmadan evvel gelin şu ayrıntılara göz atalım.

Dualarımın Kabul Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle muradımız her ne ise öncelikle kalbimizle olacağına tam olarak inanmalıyız.

Dua ederken olacak mı olmayacak mı endişesi gütmek enerjinizi aşağı düşüren davranışlardandır.

Dua edilirken hep olumlu kelimeler kullanılmalıdır. Olmasını istediğiniz muradınızı dillendirmelisiniz. Olmasını istemediklerinizi duaya katmamalısınız. Yani örneğin bir eviniz olmasını istiyorsunuz ancak şöyle dua ediyorsunuz ”kötü insanların olmadığı ve işime uzak olmayan bir ev nasip olsun” bu türden cümleler ne istediğinizi göstermez aksine kötü insanlar istiyormuşsunuz gibi algılar bilinçaltı.

Şöyle diyebilirsiniz yukarıdaki cümle yerine. ” İyi insanların olduğu ve iş yerime yakın olan bir ev nasip olsun”. İşte şuan gördüğünüz örnek net bir dua örneğidir.

Örneğin Allah kazadan beladan korusun demek olumsuzluk getiren bir temennidir. Oysa şöyle söylenilmesi daha uygun ve olumludur. ” Allah sağlık sıhhat ve güzellikler versin” gibi…

Çünkü kaza bela kelimesi olumsuzdur ve bilinç altı bunu yanlış algılayabilir ve duanız netleşmemiş olur.

Ne istemediğinizi değil ne istediğinizi dilemelisiniz.

En önemlisi bir şey gecikiyorsa sizin için daha güzeli olacaktır. Bazı şeyler hayrımıza olmadığı için ve başımıza olumsuzluklar getirebileceği için de nasip olmaz.

Dualarımızı Allahtan dileyerek başlattıktan sonra akışına bırakmalı ve günlük işlerimize dönmeliyiz. Zaten duam kabul olacak düşüncesi ve duygusunda olmalıyız.

İmgeleme yani zihnimizde hayalini kurduğumuz şeylerin hayallerini gerçekmişçesine gözümüzde canlandırabiliriz. Nasıl bir ev ve nasıl eşyalar var içerisi nasıl kokuyor? Mutfakta neler pişiyor? Evin duvarları ne renk? Cephesi nereye bakıyor? Kaç odası ve kaç balkonu var gibi ayrıntılı şekilde gözlerimizi kapatarak zihnimizde canlandırabiliriz. Bilinçaltımız buna inanırsa ve Allah’ın da ol demesi ile kabul olmayacak dua yoktur diye düşünelim. Elimizden geleni yaparak tevekkül edelim.

Dualarınız kabul, gönlünüz huzurla dolsun. Kalın sağlıcakla…

3 thoughts on “Dualarım Nasıl Kabul Olur?

  1. Çok doğru ve yararli bir yazı dua ederken bu şekilde etmek daha iyi olur.🤗

  2. Herşeyin hayırlısını istemek doğru istemek çok güzel teşekkür ederiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir