Depresyonda mıyım?

Zaman zaman bunalabiliriz zaman zaman sıkılabilir canımız. Bu normal gelişen duygulardır. Ancak uzun süren bir türlü geçmek bilmeyen yorgun bir beden, halsizlik uyuklama ve uyku hallerinden çıkmak istememek, kötü düşüncelerin bizi esir alması ve hiç bir şey yapacak enerji ve heyecanı bulamama halleri yaşıyorsak depresyonda olma ihtimali aklımıza gelmelidir.

Son dönemlerde geçim sıkıntısı sosyal aktiviteleri bile etkileyecek duruma geldi. Korona virüs gibi benzer hastalıklar gözlendi. Hem enerjimiz çekildi hem de maddi kaynakların ruhumuza yansıdığı bir dönemden geçtik ve belki de geçmekteyiz hala birçoğumuz.

Kendimize yatırım yapmak istedik lakin yapamadık. Dolayısıyla içten içe bir buhran yaşamış olduk.Değerli okurlar bazen insanlar toplu olarak bir geçiş evresinden sınava tabi olur ancak bilelim ki yine bu olayları içselleştirmeden bize verilen mesajın ne olduğunu anlamaya çalışmalıyız.

Madem ki bu dünya imtihan ve kendimizin en iyi versiyonu ile tanışmak için o halde bu durumu nasıl fırsata çevirebiliriz?

Depresyonun hafif evresindeyseniz hala bu durumdan özgürleşme fırsatınız var demektir. Ancak depresyonun ağır evresindeyseniz iseniz mutlaka bir uzmandan yardım isteyiniz.

Depresyondan arınmak için olumlamalar

☘️ Duygularımı kabule geçiyorum,

☘️Olan her şeyin benim hayrıma olduğunu kabule geçiyorum,

☘️İçimde olumsuz konuşan sesi, güzel düşüncelerim ile susturuyorum.

☘️Ne istediğimi biliyorum,

☘️Maddi manevi nasibim her daim bana gelir,

☘️Ben sakinlik ve sükunet ile doluyum,

☘️Allah’a olan inancım tam, rızkım bana güzellikler ile gelir,

☘️Akışta ve anda olarak sakinliyorum.

☘️ İyiyim! İyiyim ! İyiyim👍

☘️Herşey yolunda gidiyor ve ben iç huzuru tüm kalbimde hissediyorum.

☘️Öyle de oldu şükürler olsun 🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir