Yaşam Koçu Kimdir?

✍️Hayatını düzene koymak isteyen, başarılarının artması için çabalayanların, hedefler konusunda istekli ancak bir türlü atağa geçemeyenlerin, mutsuzluklarını başkalarına atfeden, farkındalığı olan ancak dönüşmek isteyenlerin potansiyellerine ışık tutan kişilerdir.

💻 Yaşam koçları, insanların potansiyellerinin farkına varmaları için çeşitli çalışmalar yaparak aktif bir dinleme ustası olan kişilerin icra ettikleri profesyonel kişilerdir. Düşünce sistemleri sağlıklı olan bireylerle çalışırlar. Psikolog kesilmeden danışana, destek sağlarlar.

☀️Yaşam koçları, danışanın fikirlerini değiştirmeye çalışmaz, akıl ve öğüt vermez ancak doğru sorular ve doğru çalışmalarla kişinin gerçek benliğine ayna tutar.

✅Gerçek bir yaşam koçu, danışanını iyi tanır ve nelere ”evet, nelere hayır” diyeceğini bilir. Danışanının, olumlu özelliklerine odaklanır. Yaşam koçu, danışanı ile çatışmaya girmez.

🍥Bu yolculukta baş rolün danışan olduğunu, yaşam koçunun ise bu yolda birlikte yürüdüğü kişi olduğunu bilir ve ona göre empati gösterir.

✍️Saygı ve sevgi ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir