Zor İnsanlarla Nasıl Baş Edebilirim?

Hayatın her anında zor insanlar tanımaktayız. Doğduğumuz ev, gittiğimiz okul ve ya çalıştığımız mekan ne yazık ki zaman zaman zor insanlar ile bizi karşı karşıya getirebiliyor. Yeteri kadar güçlü değilsek ve ya zor insanların baskılarını bastıramayacak karakterde isek çok yorgun düşeriz. Zor insanların baskılarından korunmak için öncelikle kendimizi tanımalı sınırlarımızı iyi çizebilmeliyiz. Bunu yapabilmek adına karar verip hangi durumlarda neler konuşulur nasıl tepki verilir tüm bunları ince ayrıntısına kadar öğrenmeliyiz.
Zayıf karakterde olan insanlar her ne kadar içten içe yıpransa da bunu çoğu zaman ifade etmekten çekinir.
Çevresinde yanlış anlaşılırım diye düşünen insanlar karakterlerinden ödün vererek gerçek olmayan bir kılığa bürünebilir.
Aman kavga çıkmasın, huzurum kaçmasın diye diye kendini yok sayar ve kendi alanını koruyamaz. Neticede kendi kul hakkına girer. Eni sonunda anksiyete gibi rahatsızlıklara yakalanma olasılığı, panik atak gibi durumlarda kendisini bulabilir.
Gelin artık zorba insanlara karşı dik duralım sınırlarımızı çizelim ve muhteşem dil kalıpları ile bu işin üstesinden gelelim.


Zor İnsanlara Nasıl Davranmalı
Öncelikle içsel yolculuğumuzda kendinizi yani özünüzü iyi tanımalısınız.
Nelere evet nelere hayır diyeceğinize karar vermelisiniz.
İstemediğiniz konularda mutlaka uygun bir dil ile bunu belirtmelisiniz. Çünkü bazen insanlar iyiliğinizi suistimal edebilir.
Sürekli siz bu defa bir şey olmaz dedikçe zor olan insan bunu sizin görevinizmiş gibi algılar.
Zor insanlar baskıcı ve her istediğini patır patır söyleyen ve insanları beğenmeyen bir yapıda olduklarından zaten siz ne yaparsanız yapın yaranamazsınz o nedenle boşuna kaybetme korkusu yaşamanızın gereği yoktur.
Sizin yüreğiniz temiz, niyetleriniz güzel bir şey olmaz diyiverirken o insanların sizi zayıf karakterli görmesine bile sebep olabilirsiniz.
Lütfen insanlara yaranmaya çalışmayalım zaten sizi seven kişiler sizin hakkınızda güzel düşünür açığınızı yakalamaz.
Hayatınızı didiklemez, sizi küçümsemez. Her görevi size yüklemez.
Zor insanlar ile çatışmaya girmeden tavrınızı iyi korumalısınız.
Net olmalı ve ne istediğiniz konusunda taviz vermemelisiniz.
Zorunlu olmadıkça iletişim kurmamalısınız. Sırlarınızı ve derin hislerinizi onlara göstermekten kaçınmalısınız.
Siz sırlarınızı ve diğer yönlerinizi açtığınız zaman zaaflarınızı da yansıtmış olacaksınız.
Bununla birlikte zor insanlar ile görüşmediğinizde ve onlarla güçlü bağlar kurmadığınızda da konuşacaklar ancak,
Bırakın konuşsunlar neticede en kötüsü diyecekleri şey “”çok soğuk biri ve ketum biri”…

Bunun yanı sıra özgüven geliştirme, kendini sevme ve yeterli olduğunuzu bilme gibi araştırmalar yaparak duygusal zekanızı arttıran bilgiler edinebilirsiniz.
Manipülasyon teknikleri ve beden dili bilgilerini öğrendiğiniz ve hislerinize de güvendiğiniz vakit artık bu tür oyunlara gelmeyecek bununla birlikte negatif enerjlerden, sizi aşağıya çeken olaylardan kendinizi koruyabileceksiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir