Samimiyetsiz İnsanları Tanıyor musunuz?

Yeni tanıştığınız biri hemen” canım cicim der sen harikasın… sen nasıl bir insansın?” diyerek sizi kendine bağlamaya çalışır.

Dikkatli olun size çok iyi davranan biri gibi ve bir anda çok yakın olmaya çalışırlar.

Bulunduğu ortamda kendinden bahseder ben böyleyim şöyleyim der aslında değersizlik duygusu vardır dikkatleri üzerine çekmeye çalışır.

Her özelini paylaşması hayatı ile ilgili her ayrıntıyı anlatan kişiler samimiyetsizdir.

Manipülasyon teknikleri kullanarak kendi alanına çekmeye çalışır şöyle düşündürür size bir his gelir” daha yeni tanıştım henüz çok yeni ve çok yoğun bir samimiyet kuruyor.”

Diyelim ki bir probleminiz vardı ve siz problemi çözdünüz sonrasında o kişi der ki: ah canım bana söyleseydin keşke ben hallederdim, keşke bana söyleseydin benim tanıdığım kişi vardı ona söylerdim”. Aslında o esnada o kişiden yardım isteseniz şöyle bir cümle kullanabilir ” o kişi şuan müsait değil tatilde, işten ayrılmış, o arkadaşım bu noktada yardımcı olmayacakmış vs der.

İnsanlar ne için sizinle birlikteler bu soru üzerinde düşünün derim. Bazı insanlar sizin maddiyatınızı statünüzü kullanmak isterler.

Yahut sadece problemi olduğunda ve işi düştüğü zaman arıyorsa o kişi samimiyetsizdir.

Çünkü günlük hayattaki mutlu anlarında sizi aramaz aradığı zaman bilir ki sizden sır çıkmaz siz sadık birisinizdir.
Normalde arasanız açmazlar telefonunuzu bir bahane bulurlar uzak dururlar.

Ama bir sıkıntıları olduğunda ise” sadece sen beni anlıyorsun iyi ki varsın çok iyi bir dostsun” gibi cümleler kullanırlar.

Maalesef sadece enerjinizi sömürürler sizin ona sağladığınız manevi güçten yararlanıp ve de sizin enerjinizi sömürür kendilerini rahatlatırlar.

Üstüne üstlük siz uygun bir üslup kullanarak bu durumdan rahatsızlık duyduğunuzu söyleseniz dahi sizi haksız çıkarabilir ve ne kadar abarttığınızı söyleyebilirler.

Hatta ve hatta sizi hayatlarından çıkarmak ile bile tehtid edebilirler. Bir bakmışsınız ki özür dileyecek durumdasınız. 🌿
.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir