Kendini Tanı Sen Gerçekte Kimsin ?

Hep kendinizi sevin diyoruz hep kendinize karşı nazik olun. Her daim kendinize siz destek olun diyoruz. Peki bunları yaptığınızı varsayarak şimdi şu soru ile devam etmek istiyorum.


“Kendinizi tanıyor musunuz?
Hayatta nelerden hoşlandığınızı hangi seçimleri seçtiğinizde mutlu olacağınızı biliyor musunuz?
Asıl benliğiniz olan özün ne olduğunu biliyor musunuz?
İçeride neler olup bitiyor? Kendinizi dinliyor musunuz ya da bundan olabildiğnce kaçıyor musunuz?
Eylemlerinizin sonucunu görebiliyor musunuz?”


Ne dersiniz sevgili okurlar, bu sorular size birşeyler hatırlatıyor mu?
Lütfen gerçekçi olun burada biz bizeyiz, sizi rahatlatacak cevaplara ihtiyacınız var hepsi bu. Duygularınızla yüzleşiyor musunuz?
Duygularınızdan isterseniz bir ışık hızı ile kaçın ya da hemen ona kucak açın her ikisi de sizin seçiminiz.
Milyonlarca insan arasından sizin çok farklı yetenekleriniz olduğunu söylesem? Sizin özel olduğunuzu söylesem ne düşünür ne söylemek istersiniz?
Kendi parıltılı yanlarınızı, bırakın herkes görsün sizin içinizdeki cevher, özünüzün sesi ile bir ahenk içindedir her daim buna kulak vermek hakkında ne düşünüyorsunuz?


Rengarenk bir gökkuşağı ile kalbiniz çarpabilir siz buna hazır mısınız? Kendinizi gerçek anlamda tanısaydınız kendi iç sesleriniz ve kalbiniz size rehberlik edecek bunu kabule geçmeniz başta korku verebilir yüreğinize ancak bir süre sonra göreceksiniz ki aslında tünelin sonunun aydınlık olduğunu. Siz ilerlemeye devam edin sakin ve huşu adımlar ile karanlıktan korkuyorsanız yakın lambaları, ya da mumları sizin kendi ışığınız zaten aydınlık bir yol olacak endişe nedendir?
Kendinizi tanımanın zamanıdır şimdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir