Eşim Beni Nasıl Daha Çok Sever?

Değerli dostlar, bildiğiniz üzere evlilik ile birlikte oluşan aile, toplumu oluşturan en önemli birimdir. Son dönemlerde eşlerin hayat koşullarından kaynaklı sorunlar yaşaması çok fazla gözlenmeye başladı. Hala eşimi seviyorum ve elimden geleni yapmak istiyorum diyorsanız makalemizde yazanları hayatınıza alarak bir de bu perspektif ışığında kendiniz için bir deneyime merhaba diyebilirsiniz.

Saçımı Süpürge Ettim Yine de Yaranamıyorum

Özellikle Hanım arkadaşlarıma söylemek istediğim bir konu ”saçımı süpürge ettim yine de yaranamıyorum” sözünün tersi olacaktır. Saçlarınıza bakım yapın, saçlarınıza özen gösterin, saçlarınızı kimsenin süpürgesi haline getirmeyin. Siz ve saçlarınız sizin dişil enerjinizin en güzel göstergesidir. Ona nazik davranın güzelim saçlarınızı üzgünken kesmeyin sonra saçlarınız size küsebilir. Üzgünken yapacağınız ve alacağınız kararlara dikkat ediniz. Mantıklı kararlarınızı üzgünken vermemeniz ileride pişman olmanıza engel olacaktır.

Dış Görünümünüze Özen Gösteriniz

Her ne kadar ruh güzelliğimiz önemli olsa da kendimize yapacağımız günlük rutin bakımlar öncelikle kendimize yapacağımız bir iyiliktir.

Hijyen konusu, tırnakların temiz olması, güzel kokmak ve en önemlisi diş temizliğinize özen göstermek kendinize olan saygınlığınızı arttırmakla kalmaz başkalarınca da saygı duyulmanıza zemin hazırlar.

Evde dahi olsanız üzerinizde lekeli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Yırtılan ve paçaları çıkmış kıyafetler ile ne yazık ki siz bile iyi hissetmezsiniz.

Eşiniz dışarıda kendine bakan ve şık giyimli temiz kişileri ister istemez görmektedir ve eve geldiği vakit sizi temiz ve özenli görmek isteyecektir. Bunu sizi kırmamak için söylemese de durum ne yazık ki böyle olacaktır.

Belki vaktim olmuyor diyeceksiniz, yorgunluktan dem vuracaksınız ancak sabahın erken saatlerinde evinden çıkan ve çocukları bile olsa kendine vakit ayıran hanımların öyle bir bahanesi yok. Çünkü ilk başta her şeyi kendimiz için yapmalıyız inanın enerjiniz yükselecek siz kendinize aynadan baktığınızda gördüğünüz tablo karşısında…

Bu aynı zamanda sadece kadınlar için geçerli değil tüm insanların kendine göstermesi gereken saygının ve özgüvenin birer yansımasıdır.

Kendinizi Geliştirin ve Özsaygınızı Arttırın

Yeteneklerinizin farkında olup o yeteneğin üzerine yeni bilgiler ilave etmek sizi ileriye taşır. Kendi alanınız ve kendinize has işleriniz olsun. Kitap okumak muhteşemdir ancak kitap okumayı sevmiyorsanız bile artık çeşitli makaleler ve ya videoların yayınlandığı platformlara ulaşmak çok kolay oldu.

Özsaygınlığınızı arttırmak için kendinize önce saygı duymalı, kendinizi olduğu haliyle kabul edip değiştirmek istediğiniz yönlerinizi değiştirmek için bir adım atabilirsiniz.

Öncelikle kendinizdeki özel yeteneklerinizi ve başarılarınızı siz takdir etmelisiniz ki kimsenin onayına bağlı kalmayasınız. Saygıyı hak ediyorsunuz bunun bilincinde olmak bir başlangıçtır.

Çeşitli sosyal aktivitelere ve ya gelişim kurslarına katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Sertifikalarınız sizin öz saygınızın artmasına olanak sağlayan bir örnektir.

Eril Dişil Dengesini Korumak

Bazı hanım arkadaşlarım eşlerinin kendilerine yardımcı olmamasından kaynaklı sitemlerde bulunuyor. Eşi kendisinin yapması gerektiği şeyi yapmadığı için erkeklerin yapması gereken görevleri de üstlenmek durumunda kalabiliyorlar.

Şunu hatırlayalım dişil enerjisinde eril enerjinin dengelenmesi için eşlerin görevleri paylaşmaları gerekiyor. Elektrik, su faturası gibi görevleri hanımlar yerine erkeklerin devralması gerekiyor. Kadınlar doğaları gereği narin ve çok kıymetlidir bu nedenle yardımlaşmak önemlidir. Bazen eşlerinden yardım istemeleri hem araları ısıtır hem de yorucu olan işlerin hafiflemesini sağlar ve vaktin daha bereketli olmasına katkıda bulunur.

Bolca teşekkür etmek, eşinin olumsuzluklarına odaklanmak yerine her olumlu davranışı kutlamak ve altını çizmek bağları güçlendirir.

Küçük büyük bir hediye demeden o an sizin aklına gelme fikrine bile teşekkür edebilirsiniz. Bazen ”neden her şeyi ben yapmak durumunda kalıyorum” diyenlere ben de diyorum ki ”belki sizin bilinç seviyeniz daha yüksektir siz idrak edebiliyorsunuz o halde örnek olarak davranışlarına yön verebilirsiniz”. Mutlaka her evde kavga gürültü anlaşmazlık oluyor önemli olan gecenin sonunda olayı tatlıya bağlamak ve küsmek yerine aranızı güzelleştirmek için çabalamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir