Gerçek Dost Nasıl Davranır?

🌿Derler ki dost acı söyler! Dost sendeki her şeyi güzel görür. Gerçek dostlukta acı olan şey tatlı söylenir. Hassastır dost bilir bunu gerçek olan…

Dostluklar her an görmeden de hissedebildiğin güzel duyguları anımsamana olanak sağlar. Anılar biriktirmiş, emek vermişsinizdir beklentisiz çıkarsız bir arkadaşlıktır.

Her dakika her an birlikte olmak değildir dostluk lakin aklına ilk gelen kişidir. En zor gününde de en mutlu gününde de onu görmek ister gözlerin.

Dost ısrar etmez, bana bunu yapmazsan seninle konuşmam diye tehtid etmez, anlayışlı ve sebatlidir zor durumda bırakmaz. Kendisi için istediği güzel şeyleri senin için de aynı temenniler ile ister.

Eğer sizinle ilgili olumsuz bir eleştiri yapacaksa bile sözlerini tartar biçer ve bunu gizli bir ortamda kimse yokken yapar Gözlerinden anlarsın konuşmasına bile gerek kalmaz rahat hissedersin kendini. Bir şeyleri açıklama gereği duymazsın çünkü anlaşılacağından adın kadar eminsindir.

Yargılamak yerine dinler, “senin için yapabileceğim bir şey var mı? “diye sorar. Tek lokması varsa hep beraber bölüşelim der sadece kendini düşünmez.

Her zaman söylediğim gibi enerjisel anlamda hislerimiz ile hissederiz aslında yeter ki kulak verelim hislerimizi kapı dışarı etmeyelim.

Bazı insanlar her an her dakika buluşmak ister, canı sıkılır hadi gel çıkalım der. Bir sıkıntısı olur sürekli o anlatır ama asla dinlemez. Sadece gününü geçirme gayretindedir. Sonra dostum beni sırtımdan vurdu diyiverir hayır aslında dost sırtından vurmaz sadece dost sanmıştır o darbeyi yiyen.

Alma verme dengesi dostlukta da kendini ele verir. Karşılık alırsınız sevgi, saygı ve anlayış konusunda gösteriş yoktur kıyas yoktur sadece iyi hissetmek, anlaşılmak duyguları ile başbaşa kalırsınız.🌿

Güzel dostlukları hayatınıza çekmenizi dilerim 🌸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir