Bencil İnsanları Tanıyalım

🌿Bencillik insanı içten içe yıpratan bir olaydır. Aslında bazı insanlar kendileri ile bir çatışma halinde olduğu için kendilerini ön plana atarlar. Bunun anlamı “lütfen beni görün beni sevin” demektir. Lakin bilmezler ki içeride ne varsa enerjisel olarak o frekansı yayarlar.

Bu hayatta gözlemlediğim en belirgin olay şu olmuştur bir başkasına ne kadar empati ile yaklaşırsa insan o kadar huzurlu olur. Bir başkasına zamanında güzel bir temenide bulunmuşsunuzdur yıllar sonra da olsa o güzel temenni sizi gelip bulur.

Bir başkasına yaptığınız iyilik aslında kendinize yaptığınız iyiliktir. Çünkü yaptığımız eylemler bomerang gibi döner dolaşır size gelir. Bir insanı zor durumda bırakan insan bencil insandır sadece olayda kendisini düşünür ve etrafında kimler var neler yaşanıyor umursamaz. Her şeyde bir kusur bulur kendisini yüceltir.

Ancak olanı olduğu haliyle kabul eden bireyler mutludur. Bencil insan anı kurtarır o an kendisi iyi mi gerisi umrunda olmaz. Ancak bilmez ki o davranışları sürdürdüğü sürece çevresindekiler uzaklaşırlar ondan.

🌿 Kendimizi sevmek kendimizin değerinin farkında olmak ayrı şey,sadece kendimizi düşünmek ve kendimizin iyiliğini düşünmek çok ayrı şeydir.

Hayat güzel eylemler ile yola çıkıldığı anda değerlenir. Boş insanların anınızı zehir etmesine göz mü yumacaksınız? Sizce sağlıklı iletişimi hak etmiyor musunuz? Frekansınızı düşüren insanlar ile yaşamak sizce de yeterince haksızlık değil midir? Biraz da kendinize yönelip kendinize şefkat gösterme zamanı olsun mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir