İnsanlar Beni Neden Sevmiyor?

Yıllarca bu soruları arayıp da içsel olarak bir türlü çözüm sağlayamayan bir çok insan bu olumsuz düşünceler nedeniyle düşük frekansta kalabiliyor. Ne yazık ki sevilmeye layık olmadığını düşünen o kadar değerli insan var ki. Farkında olmadan iç seslerimize kanıp sanki bu gerçekmiş gibi algılayabiliriz. Zaten insanlar benimle kınuşmak istemez, benim neyim var ki diye içten içe kendilerini sabote ederler.

Neden Sevilmiyorum?

Öncelikle bu sizin düşünceniz mi gerçekten yoksa insanlar size sevgiye layık olmadığınız telkinini mi sıralıyor? Bunu tespit ettikten hemen sonra çözüme ulaşılabilir. Çevremizdeki narsist insanlar yüzünden kötü sözlere maruz kalmış olabiliriz. Negatif insanların olumsuzlukları baş göstermiş olabilir.

Herşey bizimle ilgili değildir. Kötü niyetli insanlar sizin güzelliklerinizi göremez, hatalarınızı düzeltmeniz için dostlarınız nacizane sizi uyarabilir ancak herkesin yanında değil.

Kendisi ile barışık olmayan insanlar başkaları ile barışık olamaz ne yazık ki.

Eğer karakteriniz sağlam, iyi niyetli ve zaten nerede ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız bazen kıskanılıyor bile olabilirsiniz.

Lütfen şunu hatırlayalım kendinize ”kimse beni neden sevmiyor” sorusu yerine, ”insanlar beni nasıl çok sever ve değerimi anlarlar” diye sorabilirsiniz.

Kelimelerin gücü çok etkilidir ne söylediğinize ve ne düşündüğünüze dikkat ederseniz hayatınızda olması gereken olay ve durumları hayatınıza çekebilirsiniz.

Olumlu cümle kalıplarını kullanarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Kendi Değerinizi Siz Belirlemelisiniz

Ne yapılmalı?

Öncelikle iç sesimizi duyup bu olumsuz düşünceler bana ait değil deyip anda kalmaya gayret gösterelim.

Ben yeterliyim, yeteneklerimin farkındayım ve kendimi ben onaylıyorum demeliyiz.

Kendimizdeki olumlu davranışlara yönelip kendi güzelliklerimize odaklanmalıyız.

Kimsenin beni onaylamasına gerek duymadan kendimi onaylıyorum dememeliyiz.

Peki bunlar ne işe yarar?

İç referanslı bir insan olduğunuz vakit insanlar sizdeki değişikliği enerjisel anlamda hissedeceklerdir.

Kimseye bağımlı olmayacaksınız.

Kimseden bir beklentiniz olmadığı zaman kendinize yettiğinizin farkına varacaksınız.

Hatırlayalım ki bir çok değerliyiz zaten, bir başkasının bunun tersini söylemesi bir şeyi değiştirmez.( Sağlıklı ve iyi niyetli insanlardan bahsetmekteyiz)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir