Kendimi Sevmiyorum. Kendimi Nasıl Sevebilirim?

Kendimden Nefret Ediyorum Ama Neden?👥Tüm insanların ortak bir yanı vardır o da gölge yanlarımızdır. Bu gölge yanlarımız o kadar çatı katında kalmıştır ki tozlanmış hatta kir içinde kalmıştır. Bunları görmek bizi incitir, yakıştıramayız kendimize “bunlar ben olamam” diyebiliriz. Ondan kaçtıkça daha da dolar çatı katında birikir yer bulamayız artık saklayacak.İnsan çok derin bir varlık değerli okur.

🗣️Herkese yorum yapar, herkese laf atar kimi asla yapmam deyiverir bazı şeyler için. Ya da mış gibi yapar.

☂️ Kendimi seviyorum der ancak içten içe kendisini sevmediğini bazen anlar bazen de görmezden gelir. Ancak bu makaleyi okuyorsanız sizin de burada olmanız tesadüf değildir elbette. Peki siz neden bu yazıyı okuyorsunuz? İçten içe kendinizi mi gözlüyorsunuz? Ya da acaba kendimi seviyor muyum diye cevap mı arıyorsunuz? Sorunun cevabı sizde eğer sorunun cevabı evet sevmiyorum ne yaparsam yapayım başaramıyorum diyorsanız lütfen okumaya devam ediniz.

Tüm insanlık hatalar yapar, herkes ama herkes mutlaka pişman olmuştur keşke yapmasaydım keşke bu sözleri söylemeseydim ya da başkaları ne kadar değerli özel ama ben değilim. Onlar güzeli hak ediyor ben etmiyorum. Ne yazık, kendinize ne kadar eziyet ettiğinizi bilseydiniz böyle konuşmak ne kelime bunu kafanıza bile takmazdınız.

Kendimi Nasıl Sevebilirim?

🎈Hadi gelin beraber o katı temizleyelim birlikte tertemiz mis gibi bir mekan haline getirelim orayı bazı şeyler kalabilir orada ama onlara düzen getirelim. Kategorize edelim oradaki duyguları isimlendirelim hangi duygular acıtıyor canınızı.Hatırlıyor musunuz hani enerjiniz düşünce hemen kötü düşüncelere dalardınız kendinizi suçlar affedemezdiniz. Şimdi bunu tersine çevireceğiz.

🌿Şimdi affetme zamanı, şimdi kendinizi sevme zamanı hemen şuanda burada niyet edeceğiz ben buradayım aydınlık artık korku yok yargı yok olamaz sadece sizin olduğunuz haliniz ile değerli olduğunuzu söyleyelim.Değerlisiniz, kendininizi sevin, sevilmeye layıksınız, içinizdeki düşünceleri kabule geçip artık görünüz “evet varlar ama benim değişmem için benim büyümem için canımı acıtıyorlar diyebilirsiniz. Kendime dönmem için su üstüne çıkıyorlar. Aynı şeyleri yaşıyorum çünkü değiştirmemin farketmemin zamanı gelmişti. Kabul ediyorum iyi yanlarım, kötü yanlarım, güçlü yanlarım, zayıf yanlarım hepsi bana beni yansıtıyor bu benim.

✔️ Ben kendimi şimdiden itibaren sevmeye başlıyorum kimseden üstün değilim lakin kimse de benden üstün değil.”Hatırlayın lütfen herkesin kusurları var ancak kendini sevenler ışığı parlayanlar kendilerinin farkında olup kendilerini o halleri ile kabul edenlerdir .

Kimsenin hakkını çalmıyor iseniz, kimseye iftira etmiyor iseniz, kimsenin özgürlük alanını gasp etmiyor iseniz sizi yargılayanlar olsa da kendinizi onaylayınız.

Elimden gelen bu diye düşünüp, kendinizin en iyi dostu olup kendi elinizden tutup kaldırın düştüyseniz.Sizin kendinize ihtiyacınız var. Kendinize inanmanıza, kendinizi onaylamanıza kendinizi cesaretlendirmenize.Eğer bunu başarabilirseniz auranız değişecek herkes sizde bir değişim olduğunu fark edecek ve siz kendinize nasıl davranıyorsanız size öyle davranacak size layık olmayanlar hayatınızdan çıkıp gidecek.Ne kaybedersiniz bir hayal etsenize şimdi kendini sevmenin nasıl bir his olduğunu deneyimlemenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir