Zenginliğin Önündeki Engeller ( Nasıl Zengin Olunur?)

Para günümüzün en önemli konusu haline geldi. Nerede olursak olalım “para zor kazanılır, para yetmiyor”, sözlerini duyuyoruz. Ekonomik krizin baş gösterdiği bir alanda dibe çöktükçe umutlarımız da silikleşmeye başlıyor. Para algısı bazı insanlara göre ise asla böyle işlemez. Onlar paranın az da olsa yeterli olduğunu kendilerine yettiğini söylüyor.

Kimisi de aile ve sağlık konularının zenginlik olduğunu söylüyor. Para bize kolaylıkla gelmiyor ise nerede yanlış yapıyoruz? Ne oluyor da bir türlü ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz eve ve ya arabaya sahip olamıyoruz?
Olumlama yapıyoruz olmuyor, olacağına inanıyoruz olmuyor. Aslında parayı sevdiğimizi söylüyoruz yine boşuna gidiyor emeklerimiz.

Para Kazanmak İçin Neler Yapılabilir
Para bir enerjidir madem bizim frekansımızın onunla eşitlenmiş olması gerekir. Çok istemek değildir mevzu bazen bilinçaltı kayıtlarında “eğer çok param olursa insanlar benden para ister”, algısı yatıyor olabilir. “Eğer fazla zengin olursam eşim benden ayrılır. Eğer zengin olursam karakterim bozulur. Ya da eğer taşınırsam kötü komşulara denk gelebilirim. Konfor alanım daha güvenli”diyor olabilirsiniz. Şuanda kalbimiz ve zihnimiz aynı istikamette mi hareket ediyor ona bir bakalım. Bir ev ve ya başka bir yatırım yapacağımız zaman egomuz ile istiyorsak olmaması daha yüksek bir ihtimal olacaktır. Çünkü aslında kendimiz için değil başkalarına gösteriş için istemişizdir bu nedenle bunu kalpten yapmamış oluruz. Ancak “o evde yaşarsam işlerimi daha kolay yoldan yaparım orada huzur bulur hayat enerjimi yükselten eylemlerde bulunabilirim”, diye düşünebiliriz.

Belki gerçekten de istemiyoruz daha da önemlisi korunuyor olabiliriz. O olmadıysa daha güzeli olacaktır. Burada inanç çok önemlidir. Ne zaman bir şeyi çok istesem sonrasında bilinçaltımı sorgularım “bunu neden istiyorum ve olursa nasıl hissederim.” diye kendime sorular yöneltirim
Araba istememe sebebim, yıllarca kaza geçirme endişesi ve başka önemli konular idi ancak farkettim ki düşüncelerimiz bizi olumsuz etkileyebilir o nedenle hepimiz belki gerçekten zengin olmak ya da bir şeylere sahip olmak istemiyoruzdur. Çünkü para zenginliği demek yeni bir hayata başlangıç demektir. Ve önemli bir konu da şudur. Milyonları olan bir insan harcama yapmıyor o parasını kötü günler için saklıyor ise o kişi zengin olmaktan ziyade kıtlık bilinci içerisinde yaşıyordur. Bazı insanlar ufak şeylerden bile memnun olurken bazı insanlar memnun değildir ancak parasını da harcamak istemez. Önemli olan bir şeyi istediğimiz vakit alabilme kapasitemizin olması ve paranın getireceği yenilikleri de kabule açık olmaktır.
Bu hayat madem deneyim yeridir o halde parasızlığın nasıl olduğunu deneyimlemek istiyor olabiliriz.
Eğer bu durumun değişmesini istiyorsak öncelikle gittiğimiz şık bir restoranda hislerimizi gözlemeliyiz. Kendimizi buna layık görüyor muyuz? Güzel bir iş hayali kurarken yüksek bir maaşı aldığımızı düşünürken ne hissediyoruz?

Geçmişte yaptığımız dualar şuan ki dualarımızın önünde engel olabilir. Belki eskiden şöyle diyorduk “kimseye muhtaç olmayacağım kadar param olsun yeter” ancak şimdi ise zengin olmak istiyoruz o halde ne yapalım dolanıklık için eski duamız için iptal isteyelim. “Eskiden ettiğim para ile ilgili dualarımın değişmesine niyet edip yeni düşüncemin gerçekleşmesi için harekete geçiyorum”, diyebiliriz.
Para ile ilgili bir eksik düşünce daha vardır. Para dengeyi sever örneğin paranızın bir kısmını harcamalı, bir kısmını ihtiyaç sahiplerine vermeli ve bir kısmını da biriktirmelisiniz. Yatırım yapmak paraya verdiğiniz değeri gösterir ayrıca parayı biriktirir iken güzel günler için biriktiriyorum algısında olmalısınız.
Alma verme dengeniz çok iyi olmalıdır insanların hediyelerini kabul etmek, verdikleri paralar ile hak ediyorum enerjisi ile almalısınız. Verenin Yaradan, vesile olanın o birey olduğunu bilirsek daha kolay alabiliriz. Sadece almak da olmaz karşılıklı alışveriş olmalıdır. Her gün olması önemli değildir yeter ki elimizden geleni yapalım.
Son olarak bilinç altımızdaki kodlar değişmelidir bunları da 3 ay olacak şekilde tekrarlamalıyız.

Not:
Eğer parayı istemiyor isen bu senin kararın bu hayatta bunu deneyimlemek isteyen kişi sensin. Ancak şunu da bil ki hareket etmeden bereket olmaz, iş yerinde çalışmıyor olabilirsin evden çalışmayı dene, bir şeyler yap hareketsiz kalma ki enerji dağılsın. Durağan şeyler hep döngüye girer. Para zor kazanılmaz ancak gerçekten hazır olana gelir. Bunu isteyen ve istemeyen kişiler olabilir örneğin kuantum uzmanlarına denir ki madem bilinçaltı ile zengin olunuyor siz neden zengin değilsiniz? Bu konuda kısmen haklısınız sadece şunu hatırlayın o uzman belki gerçekten bolluk bereket içinde yaşıyordur da sizin haberiniz yoktur ve ya hayattan isteklerini almış ve sadece bu işe gönlünü vermiştir. Önemli olan siz ne istiyorsunuz ve neye inanıyorsunuz?


Zenginlik Olumlamaları
🌿Zenginlik benim en doğal hakkım.
🌿Para bana umduğum ummadığım her yerden akar.
🌿Rızkım için şükürler olsun 🌺

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir